Haber

İletişim Başkanlığı’ndan ‘Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının iptal edildiği’ iddiasına ilişkin açıklama

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Başkanlığı, bazı medya kuruluşlarında ve sosyal medyada dolaşan “Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iptal edilmiştir” haberlerinin gerçeği yansıtmadığını kaydederek, yapılacak kapsamlı etkinliklerin tek tek paylaşıldığını kaydetti.

Merkezin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, sosyal medyada ve bazı medya kuruluşlarında “Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iptal edildi” gibi iddiaların asılsız olduğu vurgulandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın, Cumhuriyetin 100’üncü yılını “Türkiye Yüzyılına” yakışır bir coşkuyla kutlamak amacıyla yurt içinde ve yurt dışında çeşitli etkinlikler düzenleyeceği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal medyada ve medyada paylaşılan ‘Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iptal edilmiştir’ gibi iddialar asılsızdır.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü “Türkiye Yüzyılına” yakışan bir coşkuyla kutlamak amacıyla yurt çapında ve yurt dışında çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Türkiye’nin sağlıktan eğitime, teknolojiden savunma sanayine, dış politikadan kültür ve sanata kadar pek çok alanda hızlanan başarısı duyurulacak.

Etkinlikler kapsamında, son teknolojinin kullanıldığı çeşitli dijital stantlar ve üç boyutlu gösterilerle Türkiye’nin 100 yıldaki başarıları anlatılacak. Boğaz’da 2023 drone ve havai fişek gösterisiyle görsel bir gösteri düzenlenecek. “100. Yıl Marşı, özel ışık gösterilerinin yapılacağı tarihi mekanlarda yankılanacak.”

haber-karesi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu