Haber

Pakistan Başbakanı Şerif ve Almanya Başbakanı Scholz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti

Pakistan Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunu kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına galip gelmesinin ardından tebrik mesajları gelmeye devam ediyor. Pakistan Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mesajda, “Kardeşim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim zaferinden dolayı en içten duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı. Başbakan Şerif, Erdoğan’ın halka hizmet eden birkaç dünya liderinden biri olduğunu belirterek, “O, mazlum Müslümanların dayanak noktası ve haklarının coşkulu sesi oldu” dedi. Türkiye’deki cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin, Türk halkının Erdoğan’ın liderliğine olan güvenini ve inancını yansıttığını belirterek, Pakistan ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin güçlenmeye devam edeceğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile güçlü ortaklıklar kurmayı dört gözle beklediğini belirtti.

Almanya Şansölyesi Olaf Scholz ise sosyal medya hesabından yaptığı tebrik mesajında, “Almanya ve Türkiye yakın ortaklar ve sosyo-ekonomik olarak da birbirimize yakınız. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeniden tebrik ediyoruz. Şimdi ortak sorunlarımızı yenilenmiş bir güçle ilerletmek istiyoruz.” . – İSLAMABAD

muradiye-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu